Formularz kontaktowy Zadaj pytanie lub wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy.

oprogramowanie dla projektantów katalog zawiera arkusze kalkulacyjne oraz programy doboru m.in. zaworów regulacyjnych, zaworów redukcyjnych 5801F..., rurociągów pary nasyconej, odwadniaczy i rurociągów kondensatu.

artykuły i publikacje techniczne ATATECHAutorem artykułów i publikacji technicznych prezentowanych w tym katalogu jest Krzysztof Szałucki. Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi za możliwość ich prezentacji na naszej stronie internetowej i zapraszamy do ich lektury. Artykuły przybliżają zagadnienia związane z parą i kondensatem, kotłowniami parowymi oraz automatyką kotłową...

poradnik GESTRA ATATECHPoradnik szczegółowo omawia podstawowe typy odwadniaczy, zasady ich doboru oraz przykłady zastosowań. Omówione zostały także zasady montażu oraz zalecenia doboru i prowadzenia rurociągów. W załączonym wydaniu po raz pierwszy zamieszczono rozdział dotyczący odwodnień rurociągów parowych w elektrowniach i elektrociepłowniach...

odwadniacz termostatyczny BK 45, BK45 ATATECH

zawór bezpieczeństwa Si 6301, Si6301 ATATECH

zawór bezpieczeństwa Si 6302, Si6302 ATATECH

z napędami elektrycznymi

Napędy PS AUTOMATION
Seria PSR i PSQ to podstawowe wersje rynkowe. Charakteryzują się łatwą do rozbudowy płytą główną oraz wymienną wkładką sprzęgła. W zależności od wersji moment do 1000Nm. Seria PSQ AMS to inteligentne siłowniki regulacyjne dające możliwość regulacji w pełnym zakresie. Posiadają wbudowane funkcje bezpieczeństwa i diagnostyki oraz system automatycznej nastawy wstępnej. Napędy te posiadają ATEX i mogą być stosowane w strefie EX.

Napędy MODACT
Oferowane są w zależności od potrzeb danej aplikacji w wielu wersjach, począwszy od prostych napędów ćwierć-obrotowych a skończywszy na aplikacjach wielo-obrotowych przystosowanych do pracy w elektrowniach atomowych. Napędy posiadają ATEX i mogą pracować w strefie zagrożenia wybuchem, duży zakres momentów obrotowych i wyposażenia dodatkowego pozwala na stosowanie przedmiotowych napędów w szerokim spektrum zastosowań.

Napędy AUMA
Dobrze znane napędy o ugruntowanej pozycji. Występują w czterech podstawowych wersjach. Każda z wersji może pracować w strefie EX i jest wykonana wg IP 67. Istnieje możliwość rozbudowy podstawowych elementów napędu np. o dodatkowe wyłączniki itd. Seria SGR i SAR daje możliwość pełnej kontroli procesu poprzez moduły regulacyjne.

Kurki kulowe z napędami elektrycznymi mogą być dodatkowo wyposażone w dźwignie ręczne do awaryjnego przesterowania (do DN 50), oraz przekładnie ślimakowe, które opcjonalnie mogą służyć do wspomagania napędu. Zastosowanie przekładni pozwala na zastosowanie napędu o znacznie mniejszym momencie obrotowym.

Napędy dobierane są na podstawie kilku parametrów tj:
- wymaganego momentu obrotowego zaworu,
- rodzaju przepływającego medium, jego ciśnienia i temperatury

Przy wyposażaniu armatury z systemy automatyki korzystamy z urządzeń czołowych producentów. Powyżej wymieniono najbardziej popularne zestawy. Oczywiście na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wyposażyć nasze kurki w inne typy napędów. Jedynym czynnikiem determinującym ich dobór jest wymagany przez dany kurek moment obrotowy.

poniżej przedstawiamy fotografie przykładowych aplikacji