Formularz kontaktowy Zadaj pytanie lub wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy.

oprogramowanie dla projektantów katalog zawiera arkusze kalkulacyjne oraz programy doboru m.in. zaworów regulacyjnych, zaworów redukcyjnych 5801F..., rurociągów pary nasyconej, odwadniaczy i rurociągów kondensatu.

artykuły i publikacje techniczne ATATECHAutorem artykułów i publikacji technicznych prezentowanych w tym katalogu jest Krzysztof Szałucki. Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi za możliwość ich prezentacji na naszej stronie internetowej i zapraszamy do ich lektury. Artykuły przybliżają zagadnienia związane z parą i kondensatem, kotłowniami parowymi oraz automatyką kotłową...

poradnik GESTRA ATATECHPoradnik szczegółowo omawia podstawowe typy odwadniaczy, zasady ich doboru oraz przykłady zastosowań. Omówione zostały także zasady montażu oraz zalecenia doboru i prowadzenia rurociągów. W załączonym wydaniu po raz pierwszy zamieszczono rozdział dotyczący odwodnień rurociągów parowych w elektrowniach i elektrociepłowniach...

odwadniacz termostatyczny BK 45, BK45 ATATECH

zawór bezpieczeństwa Si 6301, Si6301 ATATECH

zawór bezpieczeństwa Si 6302, Si6302 ATATECH

z napędami pneumatycznymi

Główną zaletą takich aplikacji jest szybkość działania i prostota podłączenia. Oferowane napędy mogą być dwustronnego działania lub jednostronnego działania ze sprężyną powrotną.

Napędy REVO:
Wysokiej klasy niemieckie napędy pneumatyczne służące do uruchamiania przede wszystkim elementów armatury o kącie nastawianym 00 - 900 , 00 - 1800 jak również innych żądanych kątów nastawiania. Występują jako jedno i dwustronne napędy o momentach obrotowych, przy sześciu barach ciśnienia sterowniczego, od 6 Nm do 12000 Nm – wykonania standardowe, natomiast wersje specjalne do 25000 Nm. Wszystkie napędy REVO posiadają zabezpieczenie ATEX co pozwala na stosowanie przedmiotowych napędów w strefie zagrożenia wybuchem.

Napędy PRISMA:
Hiszpańskie napędy ćwierć-obrotowe w zależności od wykonania mogące pracować w różnych środowiskach, począwszy od podstawowej serii PS, poprzez wykonaną z poliamidu serię PP, stali nierdzewnej serię PI oraz PH przystosowaną do pracy w temp. do +265C. Cała gama produktów posiada ATEX, co pozwala na stosowanie przedmiotowych napędów w strefie zagrożenia wybuchem. W zależności od wykonania moment obrotowy do 4100Nm.

Napędy AIR TORQUE:
Wysokiej klasy napędy ćwierć i pełno obrotowe. Seria 3P to napęd trzypołożeniowy z zakresie działania 0-90-180. Napędy wykonane w klasie HC pozwalają na hydrauliczna kontrolę szybkości działania, seria S to wykonanie ze stali nierdzewnej. Cała gama produktów posiada ATEX, co pozwala na stosowanie przedmiotowych napędów w strefie zagrożenia wybuchem. W zależności od wykonania moment obrotowy do 5400Nm

Kurki kulowe z napędami pneumatycznymi mogą być dodatkowo wyposażone w dźwignie ręczne do awaryjnego przesterowania (do DN 50), oraz przekładnie ślimakowe, które opcjonalnie mogą służyć do wspomagania napędu. Zastosowanie przekładni pozwala na zastosowanie napędu o znacznie mniejszym momencie obrotowym.

Napędy dobierane są na podstawie kilku parametrów tj:
- ciśnienia powietrza zasilającego,
- wymaganego momentu obrotowego zaworu,
- rodzaju przepływającego medium, jego ciśnienia i temperatury

Przy wyposażaniu naszej armatury z systemy automatyki korzystamy z urządzeń czołowych producentów. Powyżej wymieniono najbardziej popularne zestawy. Oczywiście na życzenie klienta jesteśmy w stanie wyposażyć nasze kurki w inne typy napędów. Jedynym czynnikiem determinującym ich dobór jest wymagany przez dany kurek moment obrotowy.

poniżej przedstawiamy fotografie przykładowych aplikacji